wtorek, 11 lipca 2017

Zalmoxis od nowa

Niniejszy blog, nazwany imieniem dackiego boga Zalmoksisa, swą tematyką poruszał kwestie z pogranicza religioznawstwa, antropologii, historii i psychologii. Prowadzony był w latach 2010-2016. Z różnych powodów postanowiłem przerwać publikowanie we wcześniejszej formie - chaotycznej, przypadkowej, mało systematycznej. Treści poruszane w poszczególnych postach wydały mi się jednak na tyle ciekawe, że żal mi było usuwać je zupełnie. Z drugiej strony musiałem zrezygnować z publikacji ich w innej formie, bardziej profesjonalnej - głównie ze względów czasowych. Antropologia kulturowa była i pozostanie raczej moim hobby, dlatego też swój wysiłek i czas poświęcam na publikowanie artykułów w dziedzinie zawodowej, którą zajmuję się na co dzień. Jest nią psychologia i psychoterapia.
Postanowiłem przedstawiać moje refleksje antropologiczne, publikując dalej w tym miejscu. Będę starał się im nadawać formę standardowych artykułów naukowych, pamiętając jednak o ich nieprofesjonalnym charakterze. 
Na początek chciałbym opublikować w nowej formie treści dawniej już opublikowane na tym blogu. Nie wszystkie oczywiście, ale te, które uznałem za najbardziej wartościowe. Kolejne artykuły będą ukazywały się zapewne w dość długich odstępach czasowych.

Jakub Przybyła

3 komentarze: